niedziela, 8 maja 2016

Questions and answers cz. 1

Krzysiek Dziekański

Ponoć niektórzy blogerzy maja problem z ukazaniem osobowości na swoim blogu. Ruszyła nowa seria, możecie nas zapytać o wszystko. Wystarczy śledzić nasz fanpage (click) i czekać na nowy post do Q&A!

Questions and answers


Darquizi:

Pytanie 1: Jacy artyści i psychologowie wpłynęli na Waszą spojrzystość najmocniej? A co za tym idzie, czy uważacie, jak większość demokratów, że warto obcować z dziełami i książkami słabymi?

Darquizi: Stanley Miligram, udowadniając, że nie jesteśmy odporni na pozory, a nasza wolność leży, w rękach wyżej położonych jednostek.
Co do książek słabych. A czy książka nie ma wzbogacać i rozwijać? Po co stawiać na regres, gdy progres jest tak łatwo osiągalny.

Pytanie 2: Krzysiek, jak to się stało, że piszesz bloga? 

Darquizi: Grafomania, czyli schorzenie. Ogólna potrzeba pisania i dzielenia się wiedzą, poglądami, ideologią oraz doświadczeniami.
A poza tym, pierwszy post, na pierwszym blogu opublikowałem, gdy siedziałem w domu, znudzony monotonią i rutyną. Od dawna tego nienawidzę, potrzebuje ciągłych zmian, nieszablonowości i nadinterpretacji. Panta rhei.

Pytanie 3Opowiedz nam o swojej przyjaźni z Piotrkiem (jak to było?). I jeszcze: czy wierzysz, że przeciwieństwa się przyciągają? Bo z tego co zauważyłam to ty jesteś bardziej rozrywkowy i żywiołowy, a Piotrek jest cichym, spokojnym i opanowanym.

Darquizi: Fakt lub bzdura, że przeciwieństwa się przyciągają, jest używany częściej w relacjach innego typu, aniżeli przyjaźń, a w szczególności ta męska.
Ale.. jeżeli mam się wypowiedzieć w tej kwestii, kierując się pryzmatem naszej relacji to uważam, że przeciwieństwa potrafią się uzupełnić, ciągnąć nawzajem w swoją stronę, dążąc do harmonii.
Ale czy się przyciągają? Myślę, że to zależne od specyfikacji danego przeciwieństwa. Bo istnieją takie, które stając ze sobą twarzą w twarz, zderzając się prowadzą do potężnej destrukcji. Są też te, które potrafią się nawzajem przyciągnąć.
Jeżeli znów mam mówić o naszej, danej relacji, to myślę, że nie jest ona budowana na przeciwieństwach. Mamy szafy pełne masek, czasem ciężko odgadnąć co kryje się pod kamienną twarzą, ale ja zauważam więcej podobieństw niż przeciwieństw między naszymi osobowościami.

Pytanie 4: Czy od początku miałeś taki zamiar, że blog pomoże ci w wydaniu książki?

Darquizi: Nie. Blog nie pomógł mi w wydaniu książki bezpośrednio. Ale faktycznie przyczynił się do tego - rozwinął umiejętności wyrażania wielu spraw literą, i oczywiście pozwolił na zgromadzenie wiedzy potrzebnej do składania zdań w tematyce samorozwoju. Choć nie tylko o nim pisze w swojej książce, to jest on głównym napędem.

Pytanie 6: Czy lubicie opowiadać znajomym o blogu, czy jest on raczej bardziej prywatną strefą?

Darquizi: Gdyby miał być prywatną strefą musiałbym blokować adresy IP dla moich znajomych i zakazywać im dostępu. Piszemy, aby ktoś to czytał, a pośród czytelników, na pewno znajdzie się kilka znajomych twarzy. Ogólnie prywatność w sieci jest fikcją, więc o czym my mówimy?
Co do rozmów: ja rzadko wchodzę z osobami trzecimi (czyli wszystkimi oprócz Piotrka, bo to przecież również jego witryna) na tematy bloga. Jeśli jednak to one zaczną rozmawiać o naszym dziele, to nie blokuję się przed potokiem słów na ten temat.

Pytanie 7: Czy wyobrażasz sobie zrezygnować z bloga? Co wtedy najprawdopodobniej robiłbyś, żeby zagospodarować wolny czas pozostały po blogosferze?

Darquizi: Utknąłbym w monotonii, albo pisał w zeszycie - tak jak mówiłem: grafomania.

Abraham


Pytanie 8: Piotrek co jest twoją pasją? Od czego się zaczęła?
Ile i co jesteś gotów poświęcić dla swojego przyjaciela? Oraz na jaki temat najbardziej nienawidzisz rozmawiać?

Piotrek: Z racji tego, że aktualnie znajduję się w tym momencie swojego życia, w którym realizacja pasji możliwa z różnych powodów (to finansowych, to prawnych) nie jest możliwa, albo po prostu brakuje mi determinacji do spełniania się w niej, nie będę tu o niej mówił. W kanony posiadania hobby mógłbym na siłę wepchnąć rysowanie. Pochłonęło ono lwią część mojego życia, więc w sumie warto o niej wspomnieć.
Jeśli ktoś określa, ile jest w stanie zrobić dla przyjaciela, to czy to jest przyjaźń? Nie jesteśmy świadomi tego, gdzie los rzuci nas za dzień, tydzień, rok, ani jakich wyzwań będziemy musieli się podejmować. Grunt to trwać i móc na sobie polegać.
Temat, którego poruszać nie lubię... Wiele zależy od osoby, z którą miałbym to zrobić. Tak naprawdę jestem w stanie rozmawiać o wszystkim, ale nie ze wszystkimi.

Pytanie 9: Jak narodził się pomysł? Ideał bloga, który z was zaraził drugiego. Opowiedzcie trochę o narodzinach waszej twórczości.

Piotrek: Pomysł wprowadził na warsztat Darquizi. Miał konwencję, wiedział, co będzie robił. Ja podjąłem decyzję znaczny czas po jego prezentacji. I wbrew skojarzeniom z popularnym tworem Tomasza Saweczko "Facetem Jestem i o Siebie Dbam" nie był on inspiracją do utworzenia Męskiej Strefy. To dwa może nie zupełnie, ale inne światy.

Pytanie 10: Skąd czerpiecie inspiracje na nowe posty? Jak się czujecie prowadząc bloga? Czy np lubicie o tym opowiadać znajomym, czy jest raczej bardziej prywatna strefa?

Piotrek: Inspiracja to jedna z tych rzeczy, o którą zabiegać nie trzeba, a i tak mimochodem do nas przychodzi. Jednak to nie jest rzecz, o której się myśli mając na celu prowadzenie bloga. Piszesz to, co czujesz, co myślisz. 
Jak się czujemy? Pisanie treści to przekazywanie Wam tego, co siedzi w naszych głowach. Gdyby nie męska strefa, nie poznawalibyśmy refleksji innych użytkowników na tematy, które staramy się pieczołowicie opisywać. Osobiście czasami czuję się z tym wyjątkowo dziwnie. W końcu czytacie nam w myślach...
Blogiem i tym, co na nim publikuję nie dzielę się z bliskimi. Robię to przede wszystkim dla siebie.

Dołącz do nas na facebooku, a następnym razem odpowiemy na właśnie twoje pytanie! Kliknij w ten tekst!


Krzysiek Dziekański / Author & Editor

Piotr Jędrzejewski - początkujący blogger, który zwinnie włada językiem i potrafi nim ciąć niczym mieczem. Pisze to, co przyniesie mu wena.

Krzysiek Dziekański - zaawansowany blogger ze sporym stażem. Uwielbia psychologię; Męska Strefa powstała z jego inicjatywy. Autor książki: "Darquizi - samorozwój"

1 komentarze:

  1. Montonne I rutynowe pytania: "czemu zaczeles wlogowac I kto zaczal pierwszy"... Gdzie sa jakies wszechstronne I trudne pytania?
    Jak poradzic sobie z uzaleznieniem emocjonalnym? Jak pokonac w ogole uzaleznienie? Mam znajomych ktorzy wyszli z uzaleznienia I nie maja pragnienia czy jakiegos poczucia do danego przedmiotu. A z spotkan z psychologami I terapeutami dowiaduje sie ze nie da sie wyjsc z uzaleznienia. Czekam na odpowiedz. :)

    OdpowiedzUsuń

Coprights @ 2016, Blogger Template Designed By Templateism | Templatelib