poniedziałek, 9 maja 2016

Jak czytać w myślach? - oczy (Mowa Ciała vol. 2)

Krzysiek Dziekański


Od dawna tak wiele osób mówi, że są odbiciem duszy czy studnią wiedzy o człowieku, a jedyne co potrafią z nich wyczytać to cwany błysk oka czy spojrzenie zabójcy. Poszerz swoją wiedzę na temat.. czytania oczu.

Flirt

Rozszerzają się i zwężają, ale nie tylko w reakcji na oświetlenie. U mężczyzn jak i zarówno u kobiet, źrenice rozszerzają się, gdy stoi przed nimi osoba, która jest dla nich atrakcyjną. Wykonano kiedyś badanie (nie mogę sobie przypomnieć jaki uniwersytet je wykonał), w którym mężczyznom okazano zdjęcia kobiet idealnuch oraz tych mniej pięknych. Gdy panowie obserwowali zdjęcia kobiety atrakcyjnej ich źrenice poszerzały się, przeciwnie wyglądało to przy drugiej opcji.
Jeśli więc kobiecie poszerzają się na twój widok źrenice, czas uznać to za sygnał i zrobić ten krok.

Dowiedz się o stresie z oczu

W sytuacjach stresowych mamy oczy niczym spodki. Dlaczego? Chcemy dokładniej wyłapywać bodźce oraz pozwolić sobie na dokładniejsze obserwowanie, a w rezultacie - pewniejszą analizę.
Ciekawostką jest, że to co opisałem wyżej jest wykorzystywane przez pracodawców i osoby prowadzące castingi. Pozwala na odczytanie pewności siebie oraz odwagę.

Twoja atrakcyjność leży w źrenicachUdowodniono, że osoby o rozszerzonych źrenicach są bardziej atrakcyjne dla płci przeciwnej. Egipcjanie, aby pobudzać źrenice i podnieść swoją atrakcyjność, używali trujących roślin.
Osobie o większych źrenicach łatwiej ufamy, oraz uważamy je za sympatyczne oraz miłe.

Chaos źrenic

Jeżeli twoja rozmówczyni porusza gałkami jak szalona, oznacza to, że jest zainteresowana rozmową, a ty nie zanudzasz jej na śmierć.
Jeśli jej gałki oczne praktycznie się nie poruszają, a w oczach widać otępienie - uciekaj, ta randka jest niewypałem.

Czytaj w myślach


Kierunek, w który kieruje wzrok twoja towarzyszka lub towarzysz rozmowy, pozwala na analizę jego myśli. To co widzisz na schemacie jest ogólną generalizacją, ale spełnia się w 80% przypadków.

Znów teoria

Obrazy tworzone oraz dźwięki tworzone, to wizualizacja marzeń lub po prostu uruchomienie wyobraźni i tworzenie sobie danych obiektów, sytuacji czy odgłosów.

Obrazy przypominane oraz dźwięki przypominane to sięganie do naszej, największej bazy danych i przekopywanie stert teczek w poszukiwaniu fotografii pamięci obiektu, bądź dotyczącego jakichś zdarzeń. Oczywiście możemy też szukać dyskietek z plikiem audio.

Odczucia kinestetyczne to sięganie po odczucia emocjonalne bądź te zewnętrzne. Np. możemy przypomnieć sobie jaka w dotyku jest nasza nowa kołdra

Dialog wewnętrzny odtwarzanie głosu innej osoby bądź postaci, oczywiście w myślach.

Mit obalony

Nie prawdą jest, że osoba kierująca wzrok do góry kłamie lub bredzi trzy po trzy. Wzrok skierowany do góry, jest bardziej oznaką irytacji.

Drżenie powiek oraz nietypowo częste mruganie..


..oznacza zdenerwowanie. Typowa częstotliwość wynosi od 8 do 21 mrugnięć na minutę, mrugamy mniej, gdy jesteśmy zrelaksowani np. podczas czytania książki. Co do zdenerwowania przy częstszym mruganiu, warto dodać, że ten typ zdenerwowania z reguły towarzyszy kłamstwu. Nie wolno jednak zapominać, że na przyśpieszenie mrugania wpływa wiele czynników. W tym na przykład suche powietrze bądź ilość pyłków, które się w nim znajdują.


Blokada oczu

..czyli nienaturalnie długie pozostawienie ich zamkniętych przy mrugnięciu. To jak można się domyślić - ucieczka przed kontaktem wzrokowym. Taki gest oznacza irytację, bądź próbę obrony przed czymś co nam się nie podoba. Na przykład propozycją naszych najbliższych, która nie jest dla nas korzystną.Wzrok w biznesie

Spojrzenie biznesmana to znaczy zatrzymywanie wzroku na tak zwanym "trzecim oku", czyli trójkącie nad brwiami. Stwarza atmosferę powagi, oraz pozór pełnego zaangażowania się w rozmowę. Słyszałem, że jest w stanie zdobyć dominację nad drugim rozmówcą.

Krzysiek Dziekański / Author & Editor

Piotr Jędrzejewski - początkujący blogger, który zwinnie włada językiem i potrafi nim ciąć niczym mieczem. Pisze to, co przyniesie mu wena.

Krzysiek Dziekański - zaawansowany blogger ze sporym stażem. Uwielbia psychologię; Męska Strefa powstała z jego inicjatywy. Autor książki: "Darquizi - samorozwój"

2 komentarze:

  1. Kolejny genialny post uwielbiam ciebie czytać.Każdy szczegół zawarty .

    OdpowiedzUsuń
  2. Przydatne informacje :D świetny post :)

    OdpowiedzUsuń

Coprights @ 2016, Blogger Template Designed By Templateism | Templatelib